Правило 3Д (ДДД)

2 роки ago Const-Studio 0

Автодорога – місце, яке напружене не тільки фізично й фактично автомобілями, велосипедами, іншими транспортними засобами і людьми. На автодорозі можуть стикатися характери, нервові стани, а також психічні настрої людей.

ДТП за участю психічно неврівноваженого водія

«Неадекватних» люде, на жаль – дуже важко відразу побачити на дорозі. Уявіть ситуацію: законослухняний громадянин, водій автомобіля, який не порушує Правил дорожнього руху – їде по дорозі та нікому не заважає… А тут, раптом, зненацька – соціально небезпечне «Жигулі» перерізає рух автівки законослухняного громадянина. З «Жигулів» вискакує неадекватний, вибачте – дурень, та ще й з монтировкою – і створює напад на законослухняного водія… Що далі буде – дивіться в сюжеті:

Класичне запитання «Хто винен і що робити?» – актуальне як ніколи

Як реагувати? Що робити? Тікати, або вступати в бійку? Одразу дати пораду як вчинити в той або іншій дорожній ситуацій чи обстановці – складно. На прийняття рішення впливають багато факторів.

Одне безперечно – щоб менше було дурнів та неадекватів на автодорогах – треба навчати людей нормам і правилам соціальної поведінки (як мінімум) у школах та на курсах підготовки водіїв.

Звичайно, якщо ці норми поведінки прищеплювати людям ще з дитинства, на прикладах батьків, при навчанні ще у дитячому садочку, потім у школах всіх рівнів – то людське суспільство й зовсім перевиховало всіх дурнів. Але – будемо реалістами. Дурні не мамонти – всі не вимруть.

Якщо дурнів немає можливості всіх знищити або перевиховати – принаймні їх можна виявити та локалізувати. І ця справа – посильна, треба лише ввести норму викладання норм і правил соціальної поведінки людей – як мінімум (повторюся) у школах та на курсах підготовки водіїв.

Спасіння утопающих – справа рух самих утопающих

Доти, доки серед нас існують різні дурні та неадеквати на дорозі – загальна порада всім адекватним і законослухняним водіям може бути одна – діяти за правилом 3Д (ДДД). Дай дорогу дурню (для тих, хто не хоче розуміти українську: “дай дорогу дураку”).

Далі в сюжеті: поради від Володимира Івановича Нестеренка, викладача ПДР автошколи, а також правові аспекти (зокрема: положення щодо медичного огляду водіїв та інші норма законодавства України) – від юриста Наталії Андрійчук.

Костянтин Фендріков