Протидія кіберзлочинності та торгівлі людьми | Всеукраїнська науково-практична конференція

8 місяців ago Const-Studio 0

Торгівля людьми та рабство, як нам вважалося – вже давно зникли в віках. Але, на жаль – на сьогодні це явище глобальне. Торгівля людьми сильно впливає на країни, які знаходяться в стані політичної та економічної трансформації або постконфліктного стресу.

Торгівля людьми, згідно Вікіпедії, – протизаконна торгівля людьми в цілях комерційної сексуальної експлуатації або примусової праці: це сучасна форма рабства.

Суспільство, правоохоронці, науковці – занепокоєні питаннями протидії злочинній торгівлі людьми та кіберзлочинності.

Наприкінці 2018 року за участю начальника Департаменту кіберполіції Національної поліції України Сергія Демедюка, начальника Управління кримінального аналізу Національної поліції України Дениса Пефтієва, національного спеціаліста проектів Координатора проектів ОБСЄ в Україні Ангеліни Бірюкової, у Харківському національному університеті внутрішніх справ пройшла Всеукраїнська науково-практична конференція «Актуальні питання протидії кіберзлочинності та торгівлі людьми».

Конференцію відкрив заслужений юрист України, доктор юридичних наук, професор, ректор Харківського національного университету внутрішніх справ, генерал поліції третього рангу Валерій Сокуренко.

Начальник Департаменту кіберполіції Сергій Деменюк зазначив, що першочергова мета цієї конференції – донести всім суб’єктам, які працюють задля протидії кіберзлочинності та торгівлі людьми про необхідність координації дій та взаємодії між підрозділами.

Тема конференції викликала велику зацікавленість у наукових колах та серед практиків-правоохоронців. 147 науковців та практичних працівників з усієї країни, а також з іноземних держав взяли участь в її роботі.

Доктор юридичних наук, член-кореспондент Національної академії правових наук України, професор Сергій Гусаров – виступив із доповіддю на тему «Запровадження відкритих реєстрів сексуальних злочинів як один із методів протидії сексуальним злочинам проти дітей».

Начальник Управління кримінального аналізу Національної поліції України Денис Пефтієв презентував комплексну систему реагування, яка є спільною розробкою Національної поліції України та фахівців у сфері ІТ-технологій.

Партнери з інших держав відзначають дуже потужний розвиток напряму роботи українських фахівців в питаннях протидії кіберзлочинності та торгівлі людьми. Такому обладнанню, на якому навчаються фахівці протидії кіберзлочиності у Харківському національному університеті внутрішніх справ можуть позаздрити європейські та американські колеги.

Практика засвідчує, що напрями злочинної діяльності постійно розвиваються, та часто перетинаються. Злочинці все частіше застосовуються інформаційні технології. Правоохоронна система повинна діяти на випередження задля спокою та добробуту законослухняних громадян.

В підсумковому інтерв’ю ректор Харківського національного університету внутрішніх справ, генерал поліції третього рангу Валерій Сокуренко, зазначив:

«Від конференції очікуємо того, що ми в ході дискусії, яка тут відбувається, знайдемо і нові підходи, і нові ідеї з’являться. В подальшому науковці будуть це опрацьовувати і будуть іти методичні рекомендації, які и спільно зробимо з Національною поліцією, і вони підуть в підрозділи поліції.
А перші результати вже є – збірник, в якому надруковані всі матеріали конференції».

У збірнику Всеукраїнської науково-практичної конференції «Актуальні питання протидії кіберзлочинності та торгівлі людьми» опубліковані тези доповідей, які надійшли від учасників заходу. Їх отримали всі учасники науково-практичної конференції.

Подробиці дивіться в сюжеті:


Актуальні питання протидії кіберзлочинності та торгівлі людьми | «Конструктивно PRO»

Костянтин Фендріков