Свірзький замок | Мальовничі куточки України

1 рік ago Const-Studio 0

Що ми знаємо про замки в нашій країні – мальовничій Україні? От так питання! Прикро – але мало хто з наших сучасних співвітчизників цікавиться історією нашої Батьківщини – країни України.

Далі інформація тільки для тих, хто хоче знати більше про замки, справжню історію та й трошки легенд. Адже Україна – насправді цікава, захоплююча, дивовижна та легендарна країна.

І одна з легенд щодо замків на теренах Львівщини – так це та, в якій розповідається що Іван Франко блукав там, де видніються дивні скелі по дорозі з Перемишлян.

І саме там, у селі Свірж Перемишлянського району Львівської області – розташований Свірзький замок.

«Свірзький замок первинно був суто оборонною мурованою спорудою, квадратною в плані – закладений Андрієм і Мартином Свірзькими у XV столітті, вперше згадується у 1484 році»,– трактує wikipedia історію виникнення та подальше життя Свірзького замку.

А от про чудові кінематографічні ролі Свірзького замку в славнозвісному фільмі про трьох мушкетерів – чомусь ані слова.

А насправді – тут знімали славнозвісних «Трьох мушкетерів». І саме в цьому замку «прожила» останні дні нещасна Констанція Бонасье, яку отруїла Міледі. Бетюнський монастир, житло ката, маєток Д’Артаньяна в Гасконі і бастіон Сен-Жермен в Ла-Рошелі – відразу чотири ролі віддали тоді Свірзького замку.

Більше інформації – дивіться в сюжеті Ірини Дешпетко:

Костянтин Фендріков